A sienai rendezvény volt a „Polgárok, egyenlőség, jogok és értékek program” támogatásával megvalósuló Educo projekt első állomása, amelyen nyolc európai város vett részt. A program célkitűzéseit előadásokon és interaktív műhelymunkákon keresztül mutatták be a spanyolországi Finestrat, a görögországi Trikala, a szlovéniai Kočevje, a romániai Brassó, a lettországi Kekava, a ciprusi Athineou, valamint Újbuda részére.
A találkozó során a partnerek nemcsak hatékony munkakapcsolatokat alakítottak ki egymással, de megismerkedtek Olaszország egyik legjelentősebb környezetvédelmi egyesületének, a Legambiente helyi munkatársaival, és a WWF nemzetközi szervezet képviselőivel, valamint azokkal a helyi közöségekkel, akik a különböző időpontokban otthont adtak a látogatásnak.
A találkozó első állomása a Ravacciano-völgy volt, amely évek óta a regenerációs folyamat középpontjában áll. A résztvevők a Sarrocchi Oktatási Intézet meghívott osztályaival és a környezetvédelmi egyesületek résztvevőivel együtt meglátogatták a bussetói erdőt, áthaladva a közösségi kerteken és a méhkason. A biológiai sokféleségben gazdag terület folyamatosan várja a helyi oktatási közösségeket az óvodás csoportoktól a középiskolásokig. Ezt követően a partnerek a Santa Maria della Scalában elemezték az önkormányzat által a legkisebbek számára biztosított oktatási tevékenységeket, és megismerkedtek a Gyermekművészeti Múzeum hátterével.
A második napon a csoport San Miniato települést látogatta meg, hogy tanulmányozza a VÁROSI KERTET és a LIGETET: a városi területek zöldfelületeinek használatára és védelmére vonatkozó két bevált jó gyakorlatot, melyek fontos hatással vannak a közösségi kapcsolatokra. Ezeket a közösségi tereket helyi egyesületek gondozzák, akik az évek során aktív csoportokat hoztak létre a terület fejlesztésére. A találkozó a Ricasoli Mezőgazdasági Intézetben működő iskola meglátogatásával zárult, ahol a résztvevők áttekintést kaptak a helyi környezeti nevelési tevékenységekről és a térség szereplőivel való sokrétű együttműködésről.
A projekt következő eseményére június elején kerül sor a spanyolországi Finestratban, a „Fenntartható jövő építése” témakörben.
A nemzetközi programsorozat célja olyan jó gyakorlatok, kezdeményezések bemutatása és kidolgozása, amelyek adaptálhatóságuk esetén hozzájárulnak az Újbudai Ifjúsági Keretstratégia 2023-2027, valamint a Kerületi Környezetvédelmi Program 2021-2026 céljainak megvalósulásához.