Közigazgatás

Budapest Főváros XI. Kerület Újbuda Önkormányzatának honlapja
  |  
A+   A-
  |     |  
november 29. péntek, Taksony

Sasad Liget Lakóparkról másképpen - Nyilt levél

Király Nóra, Sasad egyéni önkormányzati képviselőjének nyílt levele az Újbuda újság 2007. június 20-án megjelent számának "Sebhely tűnik el Újbuda testéről" című cikkére reagálva.

Tisztelt Polgármester Úr! Tisztelt Érintettek!

Olvastam az Újbuda újság előző számának kiemelt helyén, a címlapján a volt Kinizsi laktanya helyén épülő Sasad Liget Lakóparkról szóló propaganda cikket, amelyet a szerzők tájékoztatásnak álcáztak. Persze érthető, hogy a beruházók és a kivitelezők minden fórumot kihasználnak a többmilliárdos beruházás és ennek megfelelő mértékű hasznot hozó beruházás propagálásra. És igen, valóban egy régi, elhanyagolt terület fog hamarosan megújulni. Luxuslakások, parkok, üzletek, irodák épülnek majd, de ennek előnyeit elsősorban, de megkockáztatom: kizárólagosan az oda betelepülők fogják élvezni. De mit fog ez a beruházás jelenteni a "régiek", a környékre évekkel, évtizedekkel ezelőtt beköltözők számára?

Elvárható lett volna, hogy az újság hírt adjon a nagyszabású építkezést kísérő tiltakozó akciókról és azokról az ellenvéleményekről is, amelyeket én személyesen közvetítettem a polgármesteri vezetés felé.

A leginkább érintett utcák (Beregszász köz, Sümegvár utca, Előpatak utca, Haraszt utca, Beregszász út) lakói aláírásukkal jegyzett tiltakozó levelet juttattak el Polgármester Úrnak és Főépítész Úrnak egyaránt. A decemberi testületi ülésen interpellációmban személyesen is megkérdeztem Molnár Gyula urat az építkezés negatívumairól. Májusban lakossági fórumot is tartottunk.

Kisebb baj, hogy az újság ezekről nem számolt be, az igazi baj, hogy érdemi választ az ott megfogalmazott problémákra azóta sem kaptunk.

Ezért engedjék meg, hogy mint a terület önkormányzati képviselője, a kiegyensúlyozott tájékoztatás érdekében hadd hívjam fel a figyelmet a Sasad Liget Lakópark negatív mellékhatásaira.

- Értékcsökkenés a környék ingatlanjaiban. A környéken található utcák rövid, kis forgalmú utcák. Az itt lakók azért költöztek erre a környékre, mert ez egy csendes, jó levegőjű, családi házas övezet, gépkocsi forgalma igen csekély (óránként kb. 2 autó halad át). Ezen utcák és a Beregszász út találkozásánál zöld park is található játszótérrel. Amennyiben ezeket az utcákat meghosszabbítják a Beregszász út túloldalán, jelentősen meg fog nőni a gépkocsiforgalom, a zaj, a levegőszennyezettség és nem utolsósorban a balesetveszély, főleg a játszótér környékén. Ezek következtében jelentős, értékcsökkenés áll majd be az ingatlanok értékében. Ki fogja ezt az értékcsökkenést kompenzálni?


- Környezetszennyezés Az 1121 lakás + a 300 szobás szálloda vagy irodaépület + a szolgáltatóegységek következtében kb. 3000 gépkocsi fog "betelepülni", amelynek következtében radikálisan megnő a zaj és levegőszennyezés.

- Forgalmi káosz Belegondolt-e a kerületi vezetés, hogy mi történik a reggeli és a délutáni csúcsban, amikor ez a többezer gépkocsi (kiegészülve a szintén most épülő Madárhegyi lakóparkba beköltöző gépkocsikkal) rázúdul a Budaörsi útra ill. a Budaörsi út menekülő útja szerepét fokozatosan átvevő Törökbálinti útra?

- Csapadékvíz elvezetés A Beregszász úton lévő árkot a tervek szerint parkolók létesítése céljából betemetik, így a csapadék a Beregszász útra fog leömleni komoly kárt okozva ezzel az ott lévő ingatlanokban.


A lakók nevében ezúttal ismételten kérem Önöket, hogy adjanak érdemi megoldási javaslatot a fent leírt problémákra.

Tisztelettel:
Király Nóra
Sasad egyéni képviselője
Budapest, 2007. június 25.


/Újbuda Önkormányzatának érintett osztályának válasza a július 4-ei Újbuda ÚJSÁGBAN olvasható./

Király Nóra - Sasad egyéni képviselője (2007. 06. 29.)