április 25. csütörtök, Márk

Újbuda Jegyzője HAGYATÉKI ÜGYINTÉZŐT keres

2022február1417:00
2022február2818:00

A pályázat beérkezésének határideje: 2022. február 28.

Budapest Főváros XI. Kerület Újbudai Polgármesteri Hivatal jegyzője

hagyatéki ügyintéző Munkakörbe munkatársakat keres

A meghirdető szerv :
Budapest Főváros XI. Kerület Újbudai Polgármesteri Hivatal

1113 Budapest, Bocskai út 39-41.

A meghirdetett munkahely, beosztás:
Hatósági Igazgatóság, Igazgatási Osztály

Hagyatéki ügyintéző munkakör

határozott időre hat hónapos próbaidővel

  • magyar állampolgárság,
  • büntetlen előélet,
  • cselekvőképesség,
  • Képesítési előírás:a 29/2012. (III. 7.) Korm. rendelet 1. sz. mellékletének 14. pontjában az I. besorolási osztályban: Felsőoktatásban szerzett közszolgálati, gazdaságtudományi, természettudományi, bölcsészettudományi, társadalomtudományi, hittudományi, jogi, műszaki szakképzettség; vagy felsőoktatásban szerzett szakképzettség és informatikai, ügyviteli, közgazdasági, közszolgálati, jogi szakképesítés, vagy kormányablak ügyintézői vizsga.

Feladatai

  • Beszerzi a hagyatéki leltárhoz szükséges adatokat, a beszerzett adatokról a feleket, végzésben tájékoztatja, valamint felhívást bocsát ki a további hagyatéki tárgyak, követelések, tartozások, illetve örökösök 8 napon belüli bejelentésére.
  • Az örökösként érdekelteket tájékoztatja biztosítási intézkedés kérelmezésének lehetőségéről, iratbetekintési jogukról, az eljárás menetéről, jogaikról, kötelezettségeikről, az eljárás várható költségeiről, a közvetítői eljárás igénybevételének lehetőségéről egymással, valamint a hagyatéki hitelezőkkel folytatható egyezségi tárgyalásról.
  • Kötelesrész iránti igény bejelentése esetén felhívja a feleket a kötelesrész alapjának számításához szükséges vagyontárgy 8 napon belül történő bejelentésére.
  • Ingatlan hagyaték esetétben megkéri az adó-és értékbizonyítványt, majd annak tartalmát- a jogorvoslati lehetőségről való tájékoztatás mellett - közli az öröklésben érdekeltekkel,
  • Meghatározott esetekben helyszíni, illetve széfleltározást tart, jegyzőkönyvet vesz fel, ingóleltárt készít, biztosítási intézkedésről döntést hoz.
  • Elkészíti a hagyatéki leltárt és azt a hozzátartozó iratanyaggal együtt az illetékes közjegyzőnek megküldi.
  • Ha az örökhagyó hagyatéka tekintetében nem állnak fenn a leltározási feltételek, megszüntető végzést hoz.
  • Gyámhivatali eljáráshoz megkeresésre vagyonleltárt készít.
  • Nem kerületi lakos elhunyt iratanyagát az illetékes hatósághoz végzéssel átteszi.
  • Intézi és megválaszolja a más szervek megkereséseit

Előnyök az elbírálásnál:

  • államigazgatásban szerzett szakmai gyakorlat,
  • közszolgálati végzettség,
  • jó kommunikációs és problémamegoldó képesség,
  • magas szintű írásbeli kifejező készség,
  • kiemelt szintű számítógépes ismeretek (word, excel).

A közszolgálati tisztviselőkről szóló 2011. évi CXCIX. törvény (Kttv.) előírásai, valamint a Polgármesteri Hivatal és Újbuda Közterület-felügyelet alkalmazottainak juttatásairól szóló Budapest Főváros XI. Kerület Újbuda Önkormányzata Képviselő-testülete 15/2014. (V. 28.) önkormányzati rendelete alapján.

A jelentkezéseket

  • e-mailben, fényképes szakmai önéletrajzzal (a 87/2019. (IV.23.) Korm.rendelet 1. melléklete szerint),
  • az iskolai végzettséget, szakképzettséget igazoló okmányok másolatával,
  • hozzájáruló nyilatkozattal, miszerint a benyújtott pályázati anyag személyes adatait a pályázati eljárásban résztvevők megismerhessék, kezelhetik,
  • három hónapnál nem régebbi erkölcsi bizonyítvány (másolat, vagy igazolás) csatolásával

Budapest Főváros XI. Kerület Újbudai Polgármesteri Hivatal jegyzőjéhez címezve az allaspalyazat@ujbuda.hu e-mail címre kell megküldeni “Hagyatéki ügyintéző munkakör” jeligére.

A pályázat beérkezésének határideje:
2022. február 28.

A pályázat elbírálásának határideje: 2021. március 07.

Az állás betöltésének időpontja: 2021. március 16.

A pályázatra megváltozott munkaképességű munkavállalók jelentkezését is várjuk.

A Budapest Főváros XI. Kerület Újbudai Polgármesteri Hivatal Hatósági Igazgatóság, Igazgatási Osztályánál (dr. Berkovics Gáborné dr.: +36-1-372-4695) és a Humánpolitikai Csoportnál (Ivády Marianna +36-70-684-7395) telefonon.