Közigazgatás

Budapest Főváros XI. Kerület Újbuda Önkormányzatának honlapja
  |  
A+   A-
  |     |  
május 15. csütörtök, Zsófia, Szonja

HARMÓNIÁBAN’ - PÁLYÁZATI FELHÍVÁS

Időpont: 
2025április1515:30
»
2025május1923:45

Budapest Főváros XI. Kerület Újbuda Önkormányzata

pályázatot ír ki 10,5 millió Ft keretösszegben utófinanszírozással

GAZDASÁGI SZERVEZETEK, CIVIL SZERVEZETEK, EGYESÜLETEK és MAGÁNSZEMÉLYEK részére

közösségépítő, környezetfejlesztő kezdeményezések segítéséhez a Bartók-negyed területén

A pályázat beadási határideje: 2025. május 19. (határidő)

A pályázat beadási határideje: 2025. május 19. (határidő)


‘HARMÓNIÁBAN’ - PÁLYÁZATI FELHÍVÁS

Budapest Főváros XI. Kerület Újbuda Önkormányzata

pályázatot ír ki 10,5 millió Ft keretösszegben utófinanszírozással

GAZDASÁGI SZERVEZETEK, CIVIL SZERVEZETEK, EGYESÜLETEK és MAGÁNSZEMÉLYEK részére

közösségépítő, környezetfejlesztő kezdeményezések segítéséhez a Bartók-negyed területén

Pályázat célja:

Harmóniában — összhang a közösség erejéből

Az egyensúlyra és harmóniára törekvés nemcsak individuális, de közösségi cél is lehet. Pályázatunk is ezt a célt szolgálja: a harmónia megteremtését a közösség erejéből a Bartók-negyedben. Hiszünk benne, hogy a negyed meglévő kulturális, civil, közösségi és gazdasági erőforrásaira építve az összhang helyspecifikus érték lehet.

A Bartók-negyedről:

Újbuda Önkormányzata az ikonikus Bartók Béla út és térségének revitalizációjával és összefogásával egy helyi ökoszisztéma kialakításán dolgozik, melyben az élhető lakókörnyezet megvalósítása mellett kiemelten fontosak a közösségi és kulturális kezdeményezések is. A Bartók-negyedben megfér egymás mellett a minőségi kultúra és szórakozás, a folyamatos fejlődés, mindeközben pedig egy biztonságot és feltöltődést nyújtó otthon marad a lakosok számára.

A Bartók-negyed területe a Szent Gellért tér – Műegyetem rakpart – Irinyi József utca - Október huszonharmadika utca – Bocskai út – Kosztolányi Dezső tér – Bukarest utca – Levendulás park – Bukarest utca – Bocskai út – Tas vezér utca – Villányi út

– Szüret utca – Ménesi út – Mányoki út – Kelenhegyi út – Szent Gellért tér által határolt területre terjed ki.

A Bartók-negyed területe a https://bartoknegyed.hu/terkep/ oldalon megtekinthető.

Pályázati kategóriák:

  • 1.) Harmóniában szomszédainkkal:

A saját otthonunk utáni első közösség, amelyhez kapcsolódunk, a szomszédaink. Szeretnénk kiemelten foglalkozni a társasházakkal, ezzel a kis léptékű, de meghatározó városi közeggel.

Ebben a kategóriában olyan pályázatokat várunk, melynek megvalósítási tere egy vagy több szomszédos társasház összefogásából alakul ki. Ide tartozhatnak a közös programok és ház- vagy utcafesztiválok, kertszépítés és garázsvásár, ünnepségek, workshopok, komposztálóépítés vagy épp zenés délután a gyerekeknek.

  • 2.) Harmóniában együttműködve:

A Bartók-negyed egyik nagy értékének tartjuk az összefogást és kollaborációt, ami a környék szereplői között meg tud valósulni.

Ebben a kategóriában olyan pályázatokat várunk, amelyek kollaboráción alapulnak és legalább kettő, de akár több negyedbeli szereplővel együttesen szerveződnek. Jöhetnek a közös ügy mentén, hasonló érdeklődési körökön alapuló programok, tematikus események, workshopok. Ide tartozhat minden projekt, aminek alapja a megosztás, legyen szó eszközökről, tudásról vagy technikáról.

  • 3.) Harmóniában a generációkkal:

Gyermekektől, tinédzsereken át az idősekig mindenki birtokba veheti a negyedet. Környezetünk úgy lesz elérhetőbb és demokratikusabb, ha mindenki helyet kap benne, kicsik és nagyok, fiatalok és idősek.

Ebben a kategóriában olyan pályázatokat várunk, melyek kiemelten foglalkoznak a generációk egymáshoz és a városhoz kapcsolódásával. Jöhetnek a közös programok, a tudásátadás, a különböző generációk térhasználati szokásait bemutató vagy épp átalakító egynapos projektek, városi séták és mappingek.

Értékelési szempontok:

A pályázat alapvető értékelési szempontjai a pályázati adatlap helyes kitöltése és leadása, a megvalósíthatóság és a megalapozott, reális költségvetés.

Előnyben részesülnek azok a kezdeményezések, amelyek:

  • fenntarthatósággal foglalkoznak, környezetvédelmi szempontoknak is megfelelnek,
  • támogatják a körkörösséget és erősítik a szereplők közti szolidaritást, együttműködést,
  • erősítik a helyi identitást,
  • a negyed - akár kevésbé használt - köztereit kreatívan használják.

Nem támogatható tevékenységek:

  • politikai szervezeteket közvetve vagy közvetlenül támogató,
  • kimondottan gazdasági hasznot eredményező tevékenységek.

Pályázat előkészítése során nyújtott segítség a kiíró részéről:

Az alaposan kidolgozott pályázat része a megfelelő helyszín, az együttműködő partnerek és a szükséges infrastrukturális és technikai eszközök biztosítása. Ebben a Bartók-negyed munkacsoport több módon tud a pályázóknak segítséget nyújtani.

1. Helyszín ötletek:

A Bartók-negyed területén számos szolgáltató, aktív szervezet és már létező kezdeményezés van, ami segíthet a megfelelő helyszín vagy partner megtalálásban. A pályázat beadása előtt javasoljuk ezek megismerését a Bartók-negyed honlapján található térképen: https://bartoknegyed.hu/terkep/

2. Együttműködő partnerek:

A Bartók-negyed munkacsoport partnerségében az alábbi szervezetek jeleztek nyitottságot pályázati kezdeményezések befogadására, helyszín biztosítására vagy meglévő programokban való részvételre: 11_11 Galéria és Közösségi tér, Equal Stúdió, B29 Ifjúsági Közösségi Tér, B32 Galéria és Kultúrtér, Bartók Béla Boulevard, KORNÉL galéria, bolt, kávézó.

A lehetséges együttműködés kereteiről az elbírálást követően történik egyeztetést, és természetesen a pályázó bármilyen más, a területen működő helyszínekkel is felveheti a kapcsolatot, tervezheti kezdeményezését.

Ha a pályázati kezdeményezéshez szükséges kapcsolatba kerülni akár a fent megnevezett helyszínek egyikével, akár más, helyi szolgáltatóval, szervezettel vagy szereplővel, a pályázó a pályázat beadása előtt, az előkészítési időszakban keresheti a Bartók-negyed munkatársát:

Sipos Sára +36 20 551 9884 / sipos.sara@ujbudakozpont.hu

3. Eszközmegosztás

A közösségépítő, környezetfejlesztő kezdeményezések költségvetésének része lehet az infrastrukturális és technikai eszközök kölcsönzése. A Bartók-negyed Eszközmegosztás Program célja, hogy a helyi közösségek számára elérhetővé tegye a rendezvényekhez szükséges eszközöket, csökkentve a költségeket és szem előtt tartva a fenntarthatóságot. Kérjük a pályázati anyagban feltüntetni, hogy ha igény merül fel ezen eszközökre. Pályázati nyertes kezdeményezések előnyt élveznek az eszközök kölcsönzésekor, ha ugyanarra az időpontra több foglalási igény is felmerül.

A jelenlegi eszköztárról és a megosztás működéséről a Bartók-negyed honlapján tájékozódhatnak: https://bartoknegyed.hu/eszkozmegosztas/

Pályázni lehet:

Gazdasági szervezetek, civil szervezetek, egyesületek és magánszemélyek közösségépítő, környezetfejlesztő kezdeményezéseivel kapcsolatos kiadásokra.

Támogatási időszak: 2025. május 1. - 2025. december 31.

Pályázhatnak:

A XI. kerülethez kötődő (székhely vagy telephely, vagy megvalósítás helyszíne) gazdasági szervezetek, civil szervezetek, egyesületek és magánszemélyek.

Nem pályázhatnak: azok a civil szervezetek, akinek tartozása van az Önkormányzat felé.

Általános tudnivalók:

Egy szervezet vagy magánszemély egy pályázatot nyújthat be.

Igényelhető támogatás: maximum 650.000 Ft

Ugyanazon célra különböző önkormányzati forrásokból támogatás egyidejűleg nem igényelhető.

A támogatások utófinanszírozással kerülnek kifizetésre.

A támogatási kérelem benyújtása pályázati adatlapon történik, melyen részletesen fel kell tüntetni a megvalósítandó célt, az összköltségvetést, továbbá azt, hogy a pályázó milyen saját vagy egyéb anyagi forrással rendelkezik a cél megvalósításához az igényelt támogatás összegén felül. Az adatlap szerves részét képezik a vonatkozó jogszabályokban előírt kötelező nyilatkozatok.

A nyertes pályázóknak a támogatási összeg rendeltetésszerű felhasználásáról elszámolást kell benyújtaniuk a támogatási szerződésben és a 25/2016.(XI. 22.) ÖK rendeletben foglaltak szerint. A támogatás kifizetésére (az elnyert összegben) a pályázatban vállalt program megvalósulása, az elszámolás ellenőrzése és jóváhagyása után kerül sor.

A pályázati összeg az alábbi költségekre, kifizetésekre használható fel:

  1. bérköltségek, személyi jellegű egyéb kifizetések és a kapcsolódó bérjárulékok
    1. alkalmazottak munkabére (kivéve az egyéni vállalkozókat, akik saját részre nem számolhatnak el munkabért és személyi jellegű egyéb kifizetéseket),
    2. számfejtett és kifizetett - nem számlás - előadói díjak, tiszteletdíjak,
    3. számfejtett és kifizetett - nem számlás - egyéb megbízási díjak,
    4. fentiekhez kapcsolódó, kifizetőt terhelő bérjárulékok (pl. szociális hozzájárulási adó)
  2. anyagbeszerzés kiadásai,
  3. élelmiszer és italáru beszerzés maximum 30.000 Ft összegben, kivéve alkohol tartalmú ital. A támogatásból nyújtott reprezentációs kiadások után fizetendő adót a támogatás végső felhasználója fizeti meg!
  4. szolgáltatási költségek, azok kifizetése
    1. számla alapján kifizetett előadói díjak, tiszteletdíjak, egyéb megbízások kifizetései,
    2. bérleti díjak,
    3. rezsiköltségek,
    4. könyvelői díj, bankköltség,
    5. hirdetmények,
    6. fenntartási és karbantartási költségek,
    7. nyomdai munkálatok, grafikai előkészítések költségei,
    8. rendezvényszervezés számla alapján kifizetett költségei,
    9. marketing költségek
    10. állatvédelemmel kapcsolatos szolgáltatások költségei
  5. Kis értékű (50 000 Ft/db egyedi bekerülési érték alatti) tárgyi eszközök beszerzése.

Az elszámolással kapcsolatos előzetes információk:

A támogatás összegével a támogatási időszak utolsó napjától számított 30 napon belül köteles Támogatott elszámolni. Az elszámolás elfogadhatóságáról az illetékes Bizottságok döntenek.

Az elszámolásnak tartalmaznia kell:

- a támogatási elszámoló lapot (szerződéskötéskor mellékeljük),

- a kitűzött támogatási cél megvalósítását bemutató szöveges szakmai beszámolót,

- a támogatás felhasználását igazoló számláknak és az egyéb számviteli bizonylatoknak a másolatát,

- a támogatási cél érdekében kötött szerződések/megrendelések másolatát,

- a kifizetésekről szóló bankkivonatokat, illetve kiadási pénztárbizonylatokat,

Az elszámoláskor csak a támogatási szerződésben rögzített célnak megfelelő és a meghatározott időintervallumban kibocsátott számlák fogadhatók el. Az elszámolás további részleteiről tájékozódhat a 25/2016.(XI. 22.) ÖK rendeletben, valamint a további részletekről a nyertes pályázatok esetében a szerződéskötés során rendelkezünk.

Elszámolást kizárólag a pályázati anyaggal megegyezően, az alábbiakban részletezett módon tudunk fogadni.

Pályázati adatlap

Pályázattal kapcsolatos szakmai információ: Sipos Sára +36 20 551 9884 / sipos.sara@ujbudakozpont.hu

Érvénytelen a pályázat, ha

  • nem a lent ismertetett módon történik a benyújtás,
  • a pályázati adatlap formailag vagy tartalmilag hibás, illetve hiányos, és a hiánypótlás a megadott határidőig nem érkezik be az Önkormányzatba.

Az érvénytelen pályázatokról érdemi elbírálás nélkül értesítést küldünk a pályázat lezárását követően.

Pályázat benyújtása:

A pályázat során az alábbi dokumentumok benyújtása kötelező:

  • pályázati adatlap,
  • a pályázati adatlap mellékleteit képező nyilatkozatok,

Magánszemély esetén e-papíron (Ügyfélkapu+, vagy DÁP hozzáféréssel) vagy személyesen, vagy postai úton a Budapest Főváros XI. Kerület Újbuda Önkormányzata 1113 Budapest, Bocskai út 39-41. címre kérjük eljuttatni. A borítékra írja rá “Harmóniában pályázat”

Gazdálkodó szervezetek esetén:

  • A gazdálkodó szervezetek (cégek, adószámmal rendelkező egyesületek/alapítványok, egyházak, egyházi szervezetek) hivatalunkkal az elektronikus ügyintézés és a bizalmi szolgáltatás általános szabályairól szóló 2015. CCXXII. törvény 9. § értelmében, feladat- és hatáskörünkbe tartozó ügyekben elektronikusan kötelesek kapcsolatot tartani. Ehhez szükséges, hogy a pályázó szervezet rendelkezzen Cégkapu vagy Ügyfélkapu hozzáféréssel.
  • A pályázati adatlap/adatlapok, és a beküldeni kívánt csatolmányok kizárólag az alábbi módon nyújthatók be a szervezet saját cégkapu adataival:
    • e-Papíron vagy
    • az UJBUDA rövid nevű, 202117330 KRID azonosítójú hivatali kapun keresztül (a legördülő menüben Budapest Főváros XI. kerület Újbuda Önkormányzata néven található).

Felhívjuk figyelmét, hogy kizárólag hitelesített dokumentumokat áll módunkban befogadni, így kérjük, csatolmányát elektronikus aláírással ellátva küldje el, vagy e-Papíron keresztül a feltöltést követően a hitelesítés funkciót kiválasztva, AVDH szolgáltatással hitelesítse azt.

Az e-Papír kitöltése során az „Egyéb” témacsoportot és az „Egyéb” ügytípust válassza ki, a tárgy megjelölésénél pedig tüntesse fel, hogy „Harmóniában 2025”! Kérjük, hogy egyszeri belépéssel töltse fel a pályázati dokumentumokat ne külön-külön belépésekkel.

Amennyiben a dokumentumfeltöltés során elmarad a hitelesítés, úgy a pályázat érdemi elbírálás nélkül érvénytelen.

A pályázat beadási határideje: 2025. május 19. (hétfő)

Hiánypótlásra az e-mailen történő felszólítást követően 5 munkanap áll rendelkezésre.

Az elbírálással és az értesítéssel kapcsolatos információk:

A pályázatokról a Kulturális és Köznevelési Bizottság javaslata alapján a Polgármester, alapítványok esetében a Bizottsági javaslata után a Képviselő-testület dönt.

Az Önkormányzat a részfinanszírozás jogát fenntartja.

Az elbírálást követően az eredményekről az Önkormányzat Hivatali kapun keresztül értesíti a pályázókat, majd a nyertes pályázókkal támogatási szerződést köt. Az eredmény megjelenik a www.ujbuda.hu internetes oldalon is.

A pályázatok várható elbírálása: 2025. június hónapban

A szerződéskötés várható ideje: 2025. június hónapban

Budapest, 2025. április

László Imre 

polgármester