A szülőknek mindössze hétezer forintot kell befizetniük gyermekük egyhetes nyaralásáért, ami a háromszori étkezést, a strandbelépőket és a kirándulásokat nézve meglehetősen nagy kedvezmény. A kerületi általános iskolákból jelentkező gyerekeket emiatt elsősorban rászorultsági elven, osztályfőnöki ajánlás szerint választották ki a szervezők, de azokat a fiatalokat is előnyben részesítették, akik problémás családból érkezvén fokozottan ki vannak téve az eltévelyedés veszélyeinek.
Az önkormányzati támogatással 30 gyermek táboroztatására vállalkozó cég ügyvezetője szerint éppen ezért a rend és a nyugalom nem mindig magától értetődő a táborban, kisebb nagyobb csínytevések hébe-hóba előfordulnak. Mindig számolnunk kell egy-két nehezen kezelhető fiatallal, akikre fokozottan ügyelünk, hiszen magával ránthatják a többieket mondja Takaró Gergely ügyvezető, aki szerint azonban minden helyzet jól kezelhető a megfelelő fellépéssel és hozzáállással.
Az idén Bűnmegelőzési Tábor néven futó Soltvadkerti nyaraló komplexum vonzerejét nemcsak a helyi tó jelentette, az Újbuda 11. rengeteg izgalmas programmal színesítette a gyerekek egyhetes vakációját. A szakmai programokon addiktológus tartott előadást a drogfogyasztás veszélyeiről, de rendőrtisztek is ellátogattak Soltvadkertre, hogy az áldozattá válásról, bűnügyek megelőzéséről és kezeléséről meséljenek a fiataloknak.
A résztvevők a néhány nap alatt olyan, kifejezetten kamaszkori problémákat is megvitattak a szakértőkkel, mint a beilleszkedési, vagy az étkezési zavarok. Az előadások mellett azért elég idő jutott a szórakozásra és pihenésre is. A csoport ellátogatott a közeli Bugacpusztára, ahol a betyárbemutató megtekintése mellett a táborlakók is kipróbálhatták magukat lóháton, később pedig Kiskőrösre, Petőfi Sándor szűlőfalujába kirándult a kis csapat. A táborból persze nem hiányozhatott a sportolás sem, a gyerekek foci és ping-pong bajnokságon mérhették össze erejüket.