November 7-én tartotta meg Újbuda Önkormányzata az Újbudai Üzleti Klub soron következő rendezvényét, melyre ezúttal az ELTE-t kérte fel együttműködő partnernek. A Lágymányosi Campuson megrendezett esemény díszvendége Cséfalvay Zoltán, az NGM parlamenti és gazdaságstratégiáért felelős államtitkára volt, de a kormányzati és önkormányzati tervek mellett egy, az innováció területén elismert cég, az EVOPRO, valamint az ELTE projektcsapata is bemutatkozott.
Az ELTE rektorhelyettese, dr. Borsodi Csaba az esemény házigazdájaként nyitotta meg a rendezvényt. Elmondta, hogy az egyetem örömmel ad otthont a kezdeményezésnek, ahol a kerület fontos szereplői találkozhatnak, hogy közösen gondolkodjanak környezetük, a 11. kerület kérdéseiről, problémáiról. Egyben megköszönte az Önkormányzatnak, hogy találkozási lehetőséget biztosítottak a kutatást végzőknek és a kutatási potenciált később esetleg felhasználó vállalkozóknak. Nemcsak a rektorhelyettes, de Simicskó István, a kerület országgyűlési képviselője is kiemelte, hogy alkotó, gondolkodó, innováció felé mozduló embereket kell összefogni.
Antoni Györgyi, az ELTE Pályázati és Innovációs Központjának igazgatója felhívta a figyelmet az egyetem innovációs napjára, és fel is ajánlotta a kerületi vállalkozók számára a helyszínen való ingyenes megjelenést. Cséfalvay Zoltán előadásában elmondta, elkészült a "Runway Budapest 2.0.2.0 - Startup Credo", amely azt tűzte ki célul, hogy Budapest az évtized végére a régió startup központjává váljon. Az államnak katalizátor szerepe van: az oktatás és képzés, a forrásokhoz való hozzáférés valamint az adózás és szabályozás területén támogató környezetet nyújt, a gazdaságpolitikai kiszámíthatóság mellett.
Az államtitkár kiemelte: a 2014-2020-as EU tervezési és programozási ciklusban innovációra és kutatás-fejlesztésre közel 700 milliárdot fordítanak a tervek szerint. Hoffmann Tamás, Újbuda polgármestere bejelentette, hogy a kerület is csatlakozik a startup vállalkozások létrejöttének támogatásához, ezért 2014 januárjában az Önkormányzat innovációs pályázatot ír ki az Újbudán működő egyetemek hallgatóinak. A program célja, hogy olyan startup vállalkozások induljanak el, melyek hozzájárulhatnak a kerület fejlődéséhez, ugyanakkor az önkormányzat célkitűzése az is, hogy segítsen a pályakezdésben és az újító ötletek anyagi támogatásában. Ismertette a társasági adóból adókedvezményként leírható sporttámogatásokból megvalósított eredményeket is.
"Önkormányzatunk a tavalyi évben jelentős sportfejlesztéseket valósított meg a társasági adóból adókedvezményként leírható sporttámogatások segítségével összesen 130 millió forintból" - ismertette a részleteket. "Egyre több szülő választja a vízilabdát, kosárlabdát gyerekei számára, tapasztalataink szerint a program megvalósítása egyértelműen jótékony hatással van az ifjúsági sportéletre. Elkezdődött, és sikeresen zajlik a kerületi Gabányi László Sportcsarnok és a Nyéki Imre Uszoda korszerűsítése, ami a vállalkozások és az Önkormányzat összefogásának köszönhető. 2014-es terveinkhez a Magyar Vízilabda Szövetség és a Magyar Kosárlabdázók Országos Szövetsége egyenként 220 millió forintos programot fogadott el. Ebből a Nyéki Uszodában egy új, 33 méteres medence kialakítását, illetve a Gabányi Sportcsarnokban az öltözők teljes felújítását tervezzük."
Az eseményen bemutatták a terkep.ujbuda.hu címen elérhető, már működő Újbudai Térinformatikai Rendszert is, ami a vállalkozásokat segíti a tevékenységi körök szerint is kereshető, ingyenes megjelenéssel. A rendszer a fogyasztókat és szolgáltatókat köti össze, lehetővé téve a hatékony keresést és új helyszínek, események betáplálását. A vállalkozói oldalt Mészáros Csaba, az Evopro ügyvezető-igazgatója képviselte, aki többek között az általuk fejlesztett városi hibrid busz részleteit is vázolta. A rendezvényt állófogadás zárta.