Az újbudai önkormányzat képviselő-testületének 2008. április 29-i ülésén - az április 17-eihez hasonlóan - Molnár Gyula polgármester nem tudta biztosítani a többségét, a testület így határozatképtelen volt. Az ellenzéki képviselők továbbra is elvárják Molnár Gyulától: állítsa vissza a kerület működőképességét, hiszen 2006-ban a testület megalakuló ülésén hangsúlyosan szólt arról, hogy ,"a döntések felelősségét vállalva, a vezetés szempontjából működőképes testületet hoz létre".
Abban a pillanatban, amint sikerül a képviselő-testületben Molnár Gyulának többséget felmutatnia, az ellenzék képviselői ismét részt vesznek a munkában. Amennyiben viszont ezt nem képes biztosítani, felelős politikusként vonja le az abből fakadó következtetéseket.
Molnár Gyulának nincs erkölcsi alapja az ellenzéket azzal vádolni, hogy az ő szavazatuk hiánya miatt nem tudták elfogadni a szociális támogatottak körének bővítését. Emlékeztetjük a polgármester urat arra, hogy az ő szavazatával éppen az MSZP-SZDSZ-MDF szavazta le a
Fidesz előterjesztését az alanyi gyógyszertámogatás összegének megemelésére, a bölcsődei férőhelybővítésre, a magzatvédő vitamin támogatására, a méhnyakrák elleni védőoltására, és még sorolhatnánk.
Nem értjük ugyanakkor, hogy milyen morális alapon mer Molnár Gyula arról beszélni, hogy az újbudai polgárok érdekében az ellenzéknek végre együtt kellene szavaznia a kormánypártiakkal. Teszi ezt akkor, amikor saját bevallása szerint tudott a kormánynak az önkormányzatokra vonatkozó lehallgatási szándékáról, ezt az információt azonban nem osztotta meg a képviselőkkel, sőt még a frakcióvezetőkkel sem.
Nem meglepő ez a magatartása, hiszen a döntések előkészítésébe az ellenzéki képviselőket nem hogy nem vonja be, immár rendszeressé vált, hogy a bizottsági üléseken helyben osztják ki az anyagokat, hónapokig nem kapják meg a képviselők a jegyzőkönyveket, és az írásban, jegyzőkönyvezve kért információkat nem adják meg. Az ellenzéki képviselők nem értenek egyet azzal a vezetési koncepcióval sem, miszerint a döntéseket a polgárok feje fölött hozzák, úgy, hogy őket nem kérdezik meg.
A mi elképzelésünk szerint nem születhetnek úgy emberek tízezreinek mindennapi életét érintő intézkedések, hogy arról őket csak utólag értesítik. A kerületi önkormányzatnak új politikára, és újfajta vezetési stílusra van szüksége.
Budapest, 2008.04.29.
Kupper András
a XI. kerületi Fidesz frakcióvezetője
Mészáros József
a XI. kerületi KDNP frakcióvezetője
Szőke László
független képviselő
Fenyvessy Zoltán
a MIÉP képviselője
Az alábbi linken olvashatja a Magyar Demokrata Fórum XI. Kerületi Szervezetének közleményét, illetve Wieszt Jánosnak az MSZP, és Lakos Imrének, az SZDSZ újbudai frakcióvezetőjének közös nyilatkozatát.
Újbuda MÉDIA (2008. 04. 29.)
Kapcsolódó cikkek: